ITM.KIBTEK13 Projesi

KIYMET GROUP OF COMPANIES LTD / ITM.KIBTEK13 Projesi

ITM.KIBTEK13 Projesi

I. MERİÇ TM  TEVSİAT PROJESİ (Yapım Süresi: 12 Ay)
 Bu merkeze bulunan mevcut metal clad binası 14 metre uzatılmıştır. Projelerde gösterilen şekilde ve mevcut binanın özelliklerine uygun olarak yapılan yeni bina için gerekli tüm mimari çizimler KIB-TEK in onayına sunularak ve onay alınarak binanın inşaası yapılmıştır. Bu binaya ait gerekli kanallar ve binalar arası dilatasyon, bodrum geçiş kapısı ve kanal bağlantıları uygun şekilde yapılmıştır. Mevcut binaın bodrumundan yeni yapılacak binanın bodrumuna geçişin sağlanması için kapı açılarak, kablo gecişleri için ise karot ile gerekli delikler kanalların denginde açılmıştır.
 Yeni yapılan olan Metal Clad binası içerisine 1 adet trafo giriş fideri, 6 adet kablo çıkış fideri, 1 adet ölçü hücresi, 1 adet kapasitör fideri ve 1 adet yardımcı servis trafosu fideri olmak üzere toplam 9 adet 24kV metal clad hücre temini ve montajı yapılmışktır. Tüm giriş ve çıkış fiderlerinde uzaktan okunabilen elektronik sayaç takılmıştır.
 Mevcut transfer fideri trafo fideri olarak revize edilerek mevcut kesici ve ayırıcıları kullanılmıştır. Bu fidere bir adet transfer ayırıcı temin edilip protallerin üzerine monte edilmiştir. Fider önünde bulunan ve trafonun YG bağlantıları için ihtiyaç duyulan portal sahaya uygun şekilde yapılmıştır. Fiderin YG tarafına 3 adet 132kV parafudur ve 3 adet 132kV Akım trafosu temelleri ve çelik konstrüksiyonları yapılıp monte edilmiş ve fider trafo fiderine dönüştürülmüştür. Bu fider önündeki trafo kaidesi üzerine bir adet 20(25)MVA 132/11.5kV trafo temin edilip monte edilmiştir. Bu trafonun OG bağlantıları için çelik konstrüksiyon ve bara sistemi kurularak ,her faza 3 adet 1x240mm2 18/30kV Cu XLPE kablo temin edilip uygun başlıkları yapılarak trafo ve yeni metal clad binası içerisindeki giriş kesicisine bağlantıları yapılmıştır. Trafonun OG tarafına baralar üzerine parafudur temin edilip montajı yapılmıştır. Dönüştürme işlemi için gereken röle+kumanda panosu temin edilip montajı yapılarak dönüştürme işlemi için gereken tüm primer ve seconder bağlantılar hat ve kablo çekimi ve demontesi dahil yapılmıştır. Bu trafonun konacağı kaide üzerinde kanal yeri yapılmamıştır bu nedenle kaide üzerine TipK7 kanalına uygun şekilde kanal yapılıp trafo raylarının altından kabloların geçirilmesi için gerekli kırma veya delme işlemleri yapılarak yeni metal clad binasına kadar kanal yapılmış ve binaya trafo kablo girişileri bu kanladan sağlanmıştır.

Tags

Meriç TM

tr_TRTürkçe
en_GBEnglish (UK) tr_TRTürkçe